Szalony pokaz naukowy

5 czerwca odwiedził nas Szalony Profesor z warsztatami edukacyjnymi z wykorzystaniem ciekłego azotu. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem!

Kangurki na wycieczce

Nasze odważne pięciolatki udały się na wycieczkę do Szczecina, aby obejrzeć interaktywną wystawę "EUREKA". Dziecięca ciekawość dotycząca świata z pewnością została zaspokojna dzięki wspaniałym doświadczeniom fizycznym.

Dbamy o bezpieczeństwo

15 maja dzieci z naszego przedszkola w ramach realizacji programu „Bezpieczny Przedszkolak”, uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Straży Pożarnej. Strażacy przeprowadzili lekcję edukacyjną podczas której dzieci dowiedziały się jak unikać zagrożeń pożarowych oraz jak zachowywać się w razie ich wystąpienia. Strażacy przyjechali do naszego przedszkola wozem strażackim. Dzieci miały okazję zapoznania się z wyposażeniem w/w wozu. Była to niemała atrakcja i wielkie przeżycie dla naszych wychowanków.

Podziękowanie od Unicef-u


Oto podziękowanie za udział w zimowej akcji charytatywnej!

W Szkole Muzycznej

14 maja Pszczółki oraz Tygryski wzięły udział w prezentacji oferty edukacyjnej w Szkole Muzycznej I stopnia im. W. J. Ciesielskiego w Gorzowie Wlkp. Dzieci były pod wrażeniem rozmaitych instrumentów, które prezentowali uczniowie szkoły. Kto wie, może któryś z naszych przedszkolaków zapragnie kiedyś zostać muzykiem?

Wytańczyć, wyśpiewać emocje!

Serdeczne gratulacje dla naszej piosenkarki z grupy Tygryska! Zdobyła ona wyróżnienie w konkursie międzyprzedszkolnym "Wytańczyć, wyśpiewać emocje!".

Wizyta w Urzędzie Wojewódzkim

Dzieci z grupy Kangurka i Kłapouszka odwiedziły Centrum Powiadamiania Ratunkowego znajdującego się w budynku Urzędu Wojewódzkiego. To ważne, aby dzieci od najmłodszych lat uczyły się sposobu informowania o sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.

Dzień Flagi

Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej wzięliśmy udział w obchodach Święta Flagi. Był to czas na przypomnienie dzieciom historii państwa polskiego, rozmowy na temat symboli narodowych: flagi, godła, hymnu. Tego dnia przedszkolacy wspaniale prezentowali się w strojach galowych. Chętnie wykonywali prace plastyczno- techniczne wśród, których nie mogło zabraknąć chorągiewek. Recytowali wiersz Czesława Janczarskiego „Barwy ojczyste".

Lekcja biblioteczna w SP nr 16

Sześciolatki przygotowują się do rozpoczęcia nauki szkolnej. 25 kwietnia wzięły udział w zajęciach bibliotecznych o zdrowiu. Dzieci były bardzo aktywne i wykazały się ogromnym zasobem wiedzy związanym ze zdrowym odżywianiem.

Wizyta ratownika medycznego

24 i 25 kwietnia dzieci z wszystkich grup brały udział w zajęciach zatytułowanych "Uratuj misia!". Uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzień Ziemi

23 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Ziemi. Z tej okazji dzieci z grupy Pszczółki wystąpiły przed swoimi rówieśnikami z przedstawieniem o tematyce ekologicznej. Przedszkolaki złożyły również przysięgę małego ekologa.

Zajęcia otwarte w grupie Sówki

18 kwietnia u Sówek odbyły się zajęcia otwarte związane z tematyką o rodzinie. Dzieci poznały pojęcie drzewa genealogicznego i wraz z rodzicami tworzyły własne drzewa, wklejając lub rysując w nich twarze swoich bliskich.

Felek Kartofelek

16 kwietnia odwiedził nas teatrzyk kukiełkowy o przygodach Felka Kartofelka.
W role kukiełek wcielili się aktorzy z Teatru im. Juliusza Osterwy.

Logopedyczny konkurs recytatorski

13 kwietnia odbył się międzyprzedszkolny konkurs recytatorski. Nasze przedszkole reprezentowała w nim Weronika z grupy Pszczółki, przygotowująca się do konkursu pod czujnym okiem (i z pewnością uchem) pani Izy. Weronika recytowała wiersz J. Tuwima pt.: "Skakanka". Gratulujemy odwagi, wspaniałej dykcji oraz pamięci!

Wycieczka przyrodnicza

18 kwietnia grupa sześciolatków odwiedziła Nadleśnictwo Kłodawa, aby wraz
z leśniczką - panią Kasią przejść ścieżką edukacyjną przy jeziorze Grabino. Dzieci utrwaliły wiedzę o przyrodzie leśnej, podziwiając przy okazji piękno wiosennego lasu.

I miejsce dla naszego Przedszkola!

19 kwietnia dzieci z grupy Pszczółki wzięły udział w X Wojewódzkim Przeglądzie Teatrzyków Ekologicznych "Zielony Kapturek". Przedstawienie zatytułowane
"W harmonii z przyrodą" zajęło 1 miejce w najmłodszej kategorii wiekowej. Gratulujemy!

Przygoda z teatrem Kamishibai

16 kwietnia grupa Tygryska wzięła udział w warsztatach z teatrem Kamishibai
w Bibliotece Pedagogicznej. Zajęcia poprowadziła pani Maja Wilczewska. Dzięki niej dzieci wyruszyły w świat wyobraźni i pięknej przyrody, podczas słuchania opowiadania: "Mój przyjaciel Kemushi". Na podstawie treści utworu przedszkolaki utrwaliły istotne wiadomosci o świecie przyrody.

KinoPrzedszkole - Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej i Społecznej

Dnia 10 kwietnia cztery najstarsze grupy udały się do kina Cinema 3D na zajęcia edukacyjne zatutułowane: "Czy wszystko można kupić? Po co są nam pieniądze?". Zajęcia poprowadzone zostały w formie prezentacji, zabaw ruchowych i dydaktycznych, a także projekcji bajek, m. in. "Pamiętnika Florki". Spotkanie edukacyjne odbyło się w ramach programu KinoPrzedszkole.

Ważny dzień w grupie Maluszków

12 kwietnia 2018 roku odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci z grupy Kubusia Puchatka zostały uroczyście pasowane przez Panią Dyrektor i przygotowały dla swoich Rodziców wspaniały występ.

Tygryski podczas zajęć w Szpitalu Wojewódzkim

9 kwietnia dzieci z grupy Tygryska wzięły udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy, zorganizowanych dzięki uprzejmości Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., a także dzięki pracownikom: pani Agnieszce i panu Łukaszowi.
Na przedszkolaków czekała również wspaniała atrakcja - śmigłowiec ratunkowy i jego wspaniała i życzliwa Ekipa. Dziękujemy za niezpomniane wrażenia!

Światowy Dzień Zdrowia

6 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji poszczególne grupy przygotowały plakaty o tematyce zdrowotnej, zaś w godzinach porannych dzieci obejrzały prezentację multimedialną o zasadach dbania o zdrowie. Spotkanie poprowadziły pani Kasia oraz pani Anita.

Owczogród

4 kwietnia dzieci z grupy Kubusia Puchatka odwiedziły Owczogród. Dzieci aktywnie spędziły tam czas na świeżym powietrzu, mając wspaniałą okazję do kontaktu z przyrodą. Owieczki bardzo spodobały się naszym najmłodszym przedszkolakom. W programie wycieczki nie zabrakło również zabaw ruchowych i eduacyjnych.

Zwiedzanie teatru

27 marca grupy: Kłapouszka oraz Króliczka zwiedziły kulisy naszego gorzowskiego teatru. Z okazji Międzynarodowych Dni Teatru dzieci mogły obejrzeć poszczególne pracownie oraz pomieszczenia w Teatrze im. Juliusza Osterwy. Naszych podopiecznych można podziwiać na profilu teatru oraz w wiadomosciach regionalnych TVP3 Gorzów.

Sztafeta z Zajączkiem

28 marca pięcioosobowa reprezentacja naszego przedszkola wzięła udział w Wielkanocnej Sztafecie z Zajączkiem. Impreza została zorganizowana w "Parku Róż" przez Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. Zadaniem dzieci było pokonanie 100-metrowej odległości (każdy po 20 metrów) z czekoladowym jajkiem na łyżce. Warunki nie sprzyjały naszym sportowcom. Wiał wiatr i padał śnieg. Mimo to humor nam dopisywał. Do przedszkola przywieźliśmy dyplom oraz czekoladowe jajka.
O naszych zmaganiach można było przeczytać w Gazecie Lubuskiej. Wystąpiliśmy również w telewizji Teletop.

Stroiki Wielkanocne 2018

Dziękujemy serdecznie za udział w wielkanocnych zajęciach otwartych. Dzięki Państwu powstały piękne stroiki. Zachęcamy do ich kupna, niech ozdobią Wasze świąteczne stoły!

Wizyta Straży Miejskiej

Naszych przedszkolaków odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej. Ważne, aby dzieci uczyły się, jak dbać o swoje bezpieczeństwo od najmłodszych lat!

Światowy Dzień Wody

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Jak co roku dzieci wzięły udział w spotkaniu, podczas którego utrwaliły swoją wiedzę na temat życiodajnych właściwości wody i konieczności jej oszczędzania. Naszym gościem w tym dniu była pani Agnieszka z PWiK w Gorzowie Wlkp.

Koncert Majki Jeżowskiej

21 marca dzieci z grup 5- i 6-latków wzięły udział w koncercie Majki Jeżowskiej w hali sportowej przy ulicy Chopina. Zabawa była bardzo udana!

Wiosna! Ach, to ty!

Pięknym teatrzykiem wiosennym rozpoczęły dzieci pierwszy dzień upragnionej wiosny. Przedszkolaki rozwiązały wiosenne zagadki, przygotowały symbole wiosenne na drewnianych patyczkach. Wspólnie pożegnaliśmy zimę piosenką: "Uciekaj zimo!".

Tygryski na lodowisku

Chociaż zima dobiega ku końcowi, jeszcze udało nam się odwiedzić nasze gorzowskie lodowisko. Zostaliśmy oprowadzeni po terenie lodowiska, gdzie dzieci mogły zajrzeć do najskrytszych jego zakamarków. Starszaki utrwaliły zasady bezpiecznej jazdy na łyżwach i miło spędziły zimowy poranek, bo wiedzy i przygód nigdy za wiele!

Wizyta Reksia

Z okazji swoich 50 - tych urodzin przybył do nas sam Reksio! Dzieci przywitały go serdecznie i składały mu życzenia: zdrowia, wielu kości i remontu budy. Dzieci wiedzą, co potrzeba Reksiowi, żeby był szczęśliwy!
W dniu urodzin dzieci wysłuchały opowiadań o przygodach Reksia, a także obejrzały o nim prezentację przygotowaną przez panią Izę. Nie zabrako również urodzinowego tortu, który wręczyła Reksiowi nasza pani Dyrektor.

Teatrzyk

Zimową porą odwiedził nas teatrzyk. Dzieci były zachwycone!

Bawsiekolego.pl

7 lutego dzieci z grupy Tygryska odwiedziły salę zabaw pełną klocków Lego. Starszaki wzięły udział w bardzo ciekawych warsztatach. Duże wrażenie na dzieciach zrobiły ogromne klocki Lego.

Dzień Bezpiecznego Internetu

6 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą bezpiecznego korzystania z zasobów sieci internetowej. Spotkanie poprowadziła pani Anita Biernat.

Gorzów - moja mała ojczyzna!

31 stycznia odbył się w naszym przedszkolu konkurs wiedzy o Gorzowie. Wzięły w nim udział zaproszone przedszkola i ich reprezentanci. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Gorzowa Jacek Wójcicki. Podczas konkursu dzieci wykazały się ogromnym zasobem wiedzy i umiejętności. Brawo dla wszystkich uczestników!


O naszym konkursie można było przeczytać w lokalnej prasie.
W tym samym czasie trwał międzyprzedszkolny konkurs na pracę plastyczną o Gorzowie Wielkopolskim. Efekty starań przedszkolaków można podziwiać na wystawie w C.H. Panorama.

Przygody Misia Paddingtona

29 stycznia najstarsze grupy wybrały się do kina Helios na bajkę animowaną zatytułowaną: "Paddington 2". Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody sympatycznego bohatera. Dzięki niedźwiadkowi dowiedziały się, że należy wytrwale dążyć do zamierzonego celu, nigdy się nie poddawać i być wiernym swoim wartościom, które wpajają nam rodzice, a w przypadku Paddingtona - jego ukochana ciocia Lucy.

Dzień Babci i Dziadka

W drugiej połowie stycznia gościliśmy w naszych grupach kochanych Dziadków. Dzieci ze zniecierpliwieniem oczekiwały na swoich gości. Były występy, prezenty i poczęstunki. Wszyscy życzymy zdrowia naszym Babciom i Dziadkom!!!

Kłapouszki w PM nr 17

11 stycznia dzieci z grupy Kłapouszka odwiedziły swoich kolegów z Przedszkola Miejskiego nr 17. Spotkanie przebiegało w bardzo muzykalnej atmosferze. Dzieci wspólnie kolędowały w ramach zajęć wokalno-rytmicznych (zajęcia dodatkowe prowadzone przez panią Anitę Biernat w grupie Kłapouszka).

Bal Karnawałowy 2018

23 stycznia odbył się długo wyczekiwany przez dzieci Bal Karnawałowy. Przybyły na niego bardzo barwne postacie. Przedszkolaki od rana schodziły się do swoich sal w wymarzonych strojach, a zabawom i radości nie było końca.

Króliczki podczas warsztatów

Grupa Króliczka wzięła udział w świątecznych warsztatach w Muzeum im. J. Dekerta.

Odwiedziny

W ramach współpracy międzyprzedszkolnej, grupa Króliczka została zaproszona na Jasełka do Przedszkola Miejskiego nr 11.

Wigilia

21 grudnia odbyła się Wigilia w naszym przedszkolu. Dzieci oraz wszyscy pracownicy przedszkola dzieląc się opłatkiem, składali sobie najlepsze życzenia. W poszczególnych grupach dzieci zasiadły do pięknie przystrojonych stołów. W tym dniu odbyły się również Jasełka dla przedszkolaków oraz po południu dla ich rodzin.

Konkurs

Przed Świętami Bożego Narodzenia odbył się konkurs plastyczno-techniczny na bożonarodzeniowego aniołka. Gratulujemy wszystkim Uczestnikom konkursu! Podziwiamy Waszą kreatywność i doceniamy czas poświęcony na wspólne wykonanie pracy. Efekt waszych starań był niesamowity!

Ach! Ten zapach!

Od kilku dni w przedszkolu było czuć korzenny zapach pieczonych pierniczków. W wielu grupach nawet rodzice przyłączyli się do przygotowywania tych świątecznych rarytasów. Dzieci były uradowane z obecności swoich rodziców i miło spędzilły z nimi czas!
Tygryski i czekoladowe ciastka.
Mamy pieką ciastka z Króliczkami.
U Sówek wielu rodziców ozdabiało z dziećmi pierniczki.
Rodzinnie było też u Kłapouszków.

"Tygrys tańczy dla Szu-Hin"

8 grudnia dzieci z wszystkich grup wzięły udział w spektaklu zatytułowanym "Tygrys tańczy dla Szu-Hin". Dzięki postawie głównej bohaterki przedszkolaki dowiedziały się, że warto być upartym, odważnym i zdeterminowanym w dążeniu do celu.
Tradycyjnie po spektaklu odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia tradycyjnie odwiedził dzieci Święty Mikołaj. Utrudzony długą podróżą z chęcią wysłuchał pięknych wierszy i piosenek przedstawionych przez dzieci. Mikołaj odwiedził każdą grupę ze słodkimi podarkami.
W tym samym dniu dzieci z grup najstarszych odwiedziły Świętego Mikołaja na Placu Katedralnym.
Jak co roku 6 grudnia dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w ubieraniu bożonarodzeniowych choinek. Impreza rozpoczęła się o godzinie 12:00 na Placu Katedralnym . Zgromadziły się tam dzieci z gorzowskich przedszkoli. Każda grupa własnoręcznie przygotowała świąteczne bombki, które stały się ozdobą naszego Śródmieścia. Na uroczystości nie zabrakło Pana Prezydenta Jacka Wójcickiego oraz najprawdziwszego Świętego Mikołaja. Dzieci zostały poczęstowane przez organizatorów ciepłą, owocową herbatą oraz słodkimi łakociami. Popołudnie upłynęło nam w miłej, przyjaznej atmosferze, po czym z uśmiechem na twarzach wkroczyliśmy w świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój

Andrzejki - magiczny czas!

Tak spędziliśmy Andrzejki zapoznając dzieci z tradycyjnymi wróżbami w różnych grupach:

Zajęcia otwarte w grupie Króliczka i Kubusia Puchatka.
Wizyta Magika Tristo w przedszkolu.

Warsztaty w Muzeum Spichlerz grupy Tygryska.

Andrzejki grupy Kłapouszka wraz z zaproszonymi dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 21

Klub Myśli Twórczej "Lamus"

27 listopada Pszczółki odwiedziły Klub Myśli Twórczej "Lamus" i wzięły udział w zajęciach o gorzowskich parkach.

Kangurki na warsztatach

29 listopada dzieci z grupy Kangurka wzięły udział w warsztatach prowadzonych w oparciu o książkę Zofii Staneckiej "Basia i wolność". Dzieci dowiedziały się podczas nich do czego potrzebne są nam zasady i wolność.

W Bibliotece Pedagogicznej

24 listopada grupa Pszczółki wzięła udział w warsztatach opartych na książce "Kukuryku podziel się".

IV Konkurs Piosenki Patriotycznej

W Przedszkolu Miejskim nr 17 odbył się IV Konkurs Piosenki Patriotycznej. Udział w nim wzięli reprezentanci grupy Pszczółki: Weronika, Milenka, Wojtek
i Martynka. Dzieci zaśpiewały piosenkę zatytułowaną: "Jesteśmy Polką
i Polakiem". Brawo dla naszych odważnych Piosenkarzy!

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada odbyła się uroczystość Święta Pluszowego Misia. Grupy przedszkolne spotkały się wraz z pluszowymi misiami w grupie Tygryska. Dzieci poznały historię pluszowego misia, złożyły przyrzeczenie związane z dbaniem o swojego pluszowego przyjaciela, śpiewały piosenki o niedźwiadku. Zadaniem do wykonania w salach poszczególnych grup było wykonanie wystawy zgodnie z wylosowanym tematem: misie same w domu, misie na pokazie mody, misie w szkole, śniadanie u misia, misie towarzysze zabawy, misie idą spać, misie na wakacjach.

Promocja książki

Pod koniec listopada odwiedził nas pan Andrzej Waleński autor zbioru wierszy dla dzieci, zatytułowanego "Znane bajki wierszem". Gość przedstawił dzieciom fragmenty swojej twórczości. Przedszkolakom bardzo podobało się spotkanie.

Turniej wiedzy o bezpieczeństwie

23 listopada w Bibliotece Głównej im. Zbigniewa Herberta odbył się turniej: "Bezpieczny Przedszkolak". Reprezentantki naszego przedszkola: Natalka, Małgosia oraz Julia, wykazały się dużym zasobem wiedzy i pomimo, iż nie zajęły miejsca na podium był to dla nich doskonały sprawdzian wiedzy i umiejętności. Brawo za zaangażowanie, odwagę i wspaniałą, drużynową współpracę!

Konkurs jesienny

Dziękujemy za udział w konkursie plastycznym zatytułowanym: "Jesienne drzewo". Dzięki Wam, hol naszego przedszkola pięknie ozdabiały bardzo pomysłowe i różnorodne jesienne prace. Gratulujemy wszystkim Rodzinom!

Nasz wspaniały gość

14 listopada grupę Tygryska odwiedziła gorzowska aktorka - pani Marzena Wieczorek. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci zadawały mnóstwo pytań związanych z pracą aktora i obiecały pani Marzenie, że wkrótce odwiedzą ją w teatrze.

W radiu

14 listopada dzieci z grupy Króliczka odwiedziły rozgłośnię radiową radia Plus. Dzieci zapoznały się z pracą prezentera radiowego i jak widać były bardzo zainteresowane nowo poznanym miejscem.

Baju baju...

W poniedziałek - 13 listopada grupy młodsze odwiedziły aktorki gorzowskiego teatru ze spektaklem noszącym tytuł "Baju Baju mój naj-naju". Przedstawienie odwoływało się do czterech pór roku, podczas trwania których dzieci mogły chłonąć wrażenia wszystkimi zmysłami. Było bajecznie!

Dbamy o zdrowie!

W listopadzie tradycyjnie już obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W godzinach porannych dzieci przygotowywały potrawy zgodnie z wylosowanymi składnikami, które musiały zostać zawarte w potrawach. Po godzinie 10.00 dzieci obejrzały prezentację pani Kasi na temat zdrowego odżywiania, a nastęnie udały się do sali Kangurka. Tam poznały wszystkie przygotowane potrawy i utrwaliły wiedzę na temat zdrowych nawyków żywieniowych.

"Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie...

... a na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość, biel - serce czyste,
piękne są nasze barwy ojczyste!"

Piękną i wzruszającą akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowała grupa Pszczółki. Wszystkie dzieci przygotowały się odpowiednio do tego święta: powtarzały hymn państwowy oraz przygotowały prace plastyczne.

Teatrzyk "Kot w butach"

9 listopada nasze przedszkole odwiedził teatrzyk zatytułowany "Kot w butach". Przedstawienie było bardzo zabawne, a u dział w nim wzięli również nasi mali aktorzy. Brawo za odwagę!

Wizyta strażaka

8 listopada grupę Pszczółki odwiedził strażak, aby porozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa.

Pamiętamy o naszych bohaterach narodowych

8 listopada grupa Tygryska odwiedziła pomnik Józefa Piłsudskiego. Dzieci dowiedziały się kim był marszałek i jak przyczynił się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapalone pod pomnikiem znicze symbolizowały pamięć młodego pokolenia o dokonaniach naszych przodków.

Zajęcia otwarte

Serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach otwartych - decoupage!

Konkurs wiedzy o Gorzowie

27 października w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta odbył się międzyprzedszkolny konkurs wiedzy o Gorzowie Wielkopolskim: "Gorzów moje miasto". Do udziału w konkursie przygotowywała dzieci pani Karolina Bonifaciuk. Reprezentanci naszego przedszkola - Jakub oraz Natalia zajęli 5 miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym Przedszkolakom, tym bardziej, że konkurs nie należał do łatwych.

Bal postaci z bajek

25 października w przedszkolu było bardzo kolorowo! Przybyły do nas różne postacie z bajek. Odbył się w tym dniu wspaniały bal, zorganizowany przez panią Izę oraz panią Kasię. Zabawa była bardzo udana!

W schronisku "Azorki"

Dnia 23 października grupa Kłapouszka oraz Sówki wybrały się do naszego gorzowskiego schorniska "Azorki". Dzieci zawiozły tam karmę oraz koce i pościele zebrane podczas zbiórki charytatywnej zorganizowanej przez panią Asię Galant. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za pomoc naszym kochanym czworonogom!

Grupa Pszczółki i Kangurka w Nadleśnictwie Kłodawa

Dzieci z grupy 5 i 6-latków wybrały się do pięknego, jesiennego lasu w Nadleśnictwie Kłodawa. Dzieci wraz z leśnikiem wędrowały ścieżką edukacyjną przy jeziorze Grabie, dowiadując się wielu ciekawych rzeczy na temat leśnego ekosystemu.

Króliczki w Bibliotece Pedagogicznej

Grupa Króliczka wzięła udział w warsztatach zapoznających dzieci z teatrem Kamishibai, zatytułowanych: "Papierowy teatr Kamishibai". W magiczną podróż przez bajki poprowadziła dzieci pani Maja Wilczewska.

Święto Edukacji Narodowej

13 października odbyła się uroczysta Akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Występ przygotowały grupy: Sówki oraz Tygryska. Codzienne próby i ogromny wkład pracy dzieci złożyły się na piękny efekt końcowy. Nie zabrakło również kilku ciepłych słów od naszej Pani Dyrektor. Dziękujemy całej Społeczności naszego przedszkola za wspólne świętowanie tego wyjątkowego dla nas dnia.

Wizyta policji

W trosce o kształtowanie nawyków związanych z bezpieczeństwem wśród dzieci, nasze przedszkole odwiedziły panie policjantki z wydziału prewencji. Rozmawiały one z dziećmi na temat zasad ruchu drogowego, z wszystkimi grupami przeprowadziły bardzo ciekawą lekcję o bezpieczeństwie.

Wycieczka do "Owczogrodu"

2 października grupa Tygryska oraz grupa Króliczka odwiedziły "Oczogród" w Rudnicy. Atrakcji było co niemiara! Między innymi: karmienie owiec, pokaz zaganiania ich, warsztaty plastyczne, pranie wełny, ognisko i zabawy ruchowe. Sami zobaczcie!

Grzybobranie

29 września dzieci z grupy Sówki oraz Kłapouszka pojechały na wycieczkę do lasu w Nadleśnictwie Kłodawa. Podczas spaceru przez las dzieci znalazły wspaniałe podgrzybki. Brawo!

Jesienny spacer

Dzieci z grupy Kłapouszka oraz Króliczka wybrały się na wspólny spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak jesieni. Przedszkolaki podziwiały piękno naszego Parku Słowiańskiego, miały także możliwość poznania kolegów z innej grupy.

Pożegnania nadszedł czas!

28 września przekazaliśmy moc życzeń naszej kochanej pani Basi, która odchodzi właśnie na emeryturę. Były prezenty, laurki, uściski. Wszystcy byliśmy bardzo wzruszeni! Dziękujemy za lata wspaniałej współpracy!

Dzień Przedszkolaka 2017

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Po obiedzie spotkaliśmy się na placu przedszkolnym, aby wspólnie świętować ten ważny dzień. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w organizację zabawy, jak również dziękujemy orgzanizacjom gorzowskim, które zaszczyciły nas swoją obecnością, m.in.: ratownictu medycznemu oraz Muzeum Gorzowskiemu.

Sprzątanie Świata

15 września nasze Przedszkolaki wzięły udział w akcji Sprzątania Świata. Podczas zajęć dzieci poznały podstawowe zasady sortowania śmieci, jak również wypowiedziały się na temat ich szkodliwości. Starsze grupy udały się do Parku Słowiańskiego, aby zadbać o jego czystość.
Dzięki tego rodzaju działaniom dzieci zdają sobie sprawę z tego, jaki mają wpływ na środowisko.