Dotacja „Oszczędzam światło, bo dla przyrody - warto!”

"Nasze Przedszkole bierze udział w Programie Dotacyjnym "Szkoły dla Ekorozwoju 2010/2011" pod hasłem: "Oszczędzam światło - bo dla przyrody warto".
Celem projektu jest: modernizacja oświetlenia na terenie całego przedszkola, zapoczątkowanie współpracy między przedszkolami z osiedla Staszica, ukształtowanie u dzieci nawyku oszczędnego korzystania z energii elektrycznej, a także zaangażowanie rodziców i mieszkańców w os. Staszica w akcję "Oszczędzam światło - bo dla przyrody warto!".
Do tej pory wymieniliśmy stare lampy na nowe - energooszczędne oraz przeprowadziliśmy bardzo ciekawe ekolekcje.
Przed nami jeszcze konkurs plastyczny na wykonanie pracy przestrzennej sylwety "Pożeracza Prądu", Turniej Wiedzy Ekologicznej,, happening pod hasłem "Oszczędzam światło - bo dla przyrody warto!" oraz wycieczka dydaktyczna do miejscowego zakładu energetycznego.
Koszt całego przedsięwzięcia to 10100 zł., z czego 7000 zł. to wkład Funduszu Partnerstwa.